27 marca 2012

Księżniczka na boisku


PRUNELLA BAT

wydawnictwo: Drzewko Szczęścia
ilość stron: 144
format: 14x18,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 17,90 zł


Kiedy słyszymy słowo księżniczka niemal natychmiast widzimy oczyma wyobraźni śliczną dziewczynkę o delikatnych rysach i dobrym spojrzeniu. Najlepiej jeszcze, gdyby w tle stał zamek, a panna miała na sobie balową suknie. To wizja tych wszystkich klasycznych bajek, a przecież te czasy już dawno minęły. Miałam okazję się o tym przekonać.

Księżniczka na boisku to jedna część z serii książek "Szkoła Księżniczek". Jej bohaterkami są dziewczynki, które uczęszczają do tejże szkoły. Ale nie w każdej z nich płynie błękitna krew. Niektóre z nich to po prostu córki arystokratów, które przybyły do Szkoły Księżniczek by uczyć się zachowania godnego prawdziwych dam. A tak poza tym są to zwykłe wesołe dziewczynki, które posiadają swoje mocne i słabe strony., Mają swoje pasje i marzenia - czasem bardzo ambitne, czasem przyziemne. Jak to w życiu.

Hobby Nell - jednej z przyjaciółek naszej narratorki jest rugby. Ten sport zupełnie nie pasuje do księżniczki, jednak dziewczynka go uwielbia! Potajemnie wraz z kilkoma koleżankami ze szkoły grywa w tę zakazaną w szkole grę zdzierając przy tym łokcie i kolana. Nell marzy także by dyrektorka szkoły oraz jej bardzo surowa babka, pozwoliły jej iść na mecz by kibicować drużynie Killer Kities. Niestety tego samego dnia w szkole odbywa się Wielki Bal Zimowy, do którego wszyscy długo się przygotowywali. Na pomoc przyjaciółce biegną pozostałe księżniczki: Vicky, Sunny i Lin. Czy uda im się przekonać dyrektorkę? Czy znajdą sposób na upartą babkę? Tego dowiecie się z książki. 

Księżniczka na boisku to bardzo fajna lektura dla dziewczynek, które lubią historie o przygodach i przyjaźni na dobre i na złe. Dla tych, którzy lubią się odprężyć przy książce i nie oczekują mocnych wrażeń. Książkę czyta się szybko i łatwo. Można naprawdę się przy niej zrelaksować, ale na szczęście nie zanudzić. A to najważniejsze :)

Przygoda Vicky, Sunny, Lin i Nell to historia, która mogłaby się przydarzyć każdej dziewczynce. Jest pisana łatwym językiem. Mnie poszła ekspresowo. Polecam :)

Za książeczkę dziękuję wydawnictwu DRZEWKO SZCZĘŚCIA :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)