31 marca 2012

Kogutek Ziutek i przyjaciele


MAŁGORZATA PORĘBSKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 12
format: 16,5x16,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 4,41 zł


Jest to malutka, bardzo niepozorna książeczka o kogutku Ziutku i jego przyjaciołach:
Kaczkach bliźniaczkach, piesku Burku, kotku Mruczusiu, gąsce Lutce, myszkach bliźniaczkach, jeżyku Jerzym, zajączku Kicusiu, wiewiórce Basi oraz panu Borsuku :)

Wymieniłam Wam wszystkich bohaterów tej książeczki, ponieważ w środku znajdziemy ilustracje właśnie tych wszystkich zwierzaków. Jedyny tekst, który jest zawarty w środku to ich imiona, a obrazki przedstawiają właśnie ich podobizny :)

Książeczka jest naprawdę mała, niepozorna, ze sztywnymi kartkami, idealnie nadająca się już dla maluszków, które na pewno z ogromną przyjemnością zapoznają się z tymi sympatycznymi stworzeniami :)
Poza tym dzięki temu mogą nauczyć się rozpoznawać dane zwierzęta, nazywać je, dowiedzieć się jakie wydają odgłosy, co robią, gdzie żyją... Opcji jest naprawdę wiele.

Mimo, ze książeczka wydaje się być stworzona dla maluchów, jednak nawet mój synek znalazł dla niej zastosowanie. patrząc na ilustracje opowiadamy sobie co się na niej znajduje, wymyślamy rożne historyjki, dalsze części opowieści... I mamy przy tym świetną zabawę :)

Także książeczka idealnie sprawdzić może się już u niemowlaków, które napewno z chęcią poćwiczą przewracanie sztywnych kartek i z zainteresowaniem obserwować będą kolorowe obrazki. Ale i starszaki nie będą się przy niej nudziły, nawet mimo tego że nie ma ona tekstu. Bo dzięki scenkom na ilustracjach czeka nas wiele frajdy przy wymyślaniu dalszych losów bohaterów. A jakie to fajnie ćwiczenie wyobraźni :)

Dziękuję wydawnictwu SKRZAT za możliwość zrecenzowania tej pozycji :)

1 komentarz:

  1. Ta pozycja mnie zainteresowała. Trafia na naszą listę prezentów gwiazdkowych.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)