28 marca 2012

Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy słowem


URSZULA KOZŁOWSKA

wydawnictwo: Dreams
ilość stron: 48
format: 22x22 cm
rok wydania: 2012
cena: 27,55 zł


Jest to świetna książeczka pełna niezwykle zabawnych wierszyków :) Rymowanki te są bardzo ciekawe , pełno w nich wyrazów dwuznacznych...

Podzielona jest na trzy działy:
"To nie my toniemy!", "Królowie i króliki", "Zwierz się zwierza". W każdym z nich znajduje się po kilka/kilkanaście wierszyków.

Przeczytać możemy na przykład o Dusi, która dusi Dusię, o czapce niewidce, która nie jest Witka, o rannym ptaszku, który był całkowicie zdrowy, o wróżce w róży, która nie wróży i wielu wielu innych ciekawych i zabawnych rymach homonimach :)

Niesamowita zabawa słowem, pełna językowych wygibasów. Ta książka pobudza wyobraźnie dziecka, które musi zrozumieć zagadnienia o których czytamy, bo jak czapka niewidka wcale nie jest Witka?
Przy tych wierszykach dziecko zdecydowanie wytężyć musi umysł, a rodzic musi mu wytłumaczyć dlaczego wyrazy opisujące inne rzeczy nazywa lub wymawia się tak samo.

Duże litery oraz krótkie rymowanki idealnie nadają się dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem.
Humorystyczne i bardzo kolorowe ilustracje, świetnie obrazują nam to o czym czytamy. Są rewelacyjne :)

Cała książeczka ogromnie nam się podoba. Mój synek mimo, że nie zrozumiał sensu niektórych wierszyków, przy ich czytaniu ubaw ma po pachy :) Buzia śmieje nam się za każdym razem kiedy zaglądamy do środka...

Ogromnie polecam :)

Miałam okazję przeczytać tą książeczkę dzięki uprzejmości wydawnictwa DREAMS :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)