16 lutego 2012

Skąd się biorą wilki?


ZOFIA BESZCZYŃSKA

wydawnictwo: Mila
ilość stron: 41
format: 12,5x18,5 cm
rok wydania: 2009
cena: 10 zł


Macie ochotę trochę pofantazjować? Pobujać w obłokach, zamiast twardo stąpać po ziemi? Jeśli tak to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Jest to krótkie opowiadanie o małej Ani i jej przygodzie. Dziewczynka, bardzo chciała dowiedzieć się skąd biorą się wilki i inne zwierzęta. Niestety, ani w książkach, ani w internecie, ani nigdzie indziej nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. A poza tym, najlepszym sposobem na odkrywanie tajemnic jest sprawdzenie wszystkiego osobiście.

Dziewczynka podczas swojej podróży przeżywa wiele niesamowitych przygód. Spotyka na swojej drodze postacie, o których my możemy jedynie pomarzyć. Bo kto nie chciałby zobaczyć śpiewających ślimaków, lub podróżować do Afryki na grzbiecie lwa?

Ta książeczka to zbiór niesamowitych pomysłów i ogromnej wyobraźni. Dla nas przygoda Ani może wydawać się nieprawdopodobna lecz jestem pewna, że nasze maluch chętnie wpadną w wir fantazji autorki. Ta książka to trening wyobraźni i pomysłowości. To fajna zabawa, do której nasz maluch na pewno chętnie się przyłączy.

Opowiadanie jest dość krótkie. Jak dla mnie jest ono inspiracją do fajnej zabawy z córeczką. Same przecież też możemy wyobrażać sobie skąd biorą się hipopotamy czy żyrafy. Spróbujcie, to naprawdę świetny sposób, by poznać niezmierzone pokłady wyobraźni u naszych maluchów, które na pewno podczas takiej zabawy nie raz zaskoczą nas swoimi pomysłami i spostrzeżeniami :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa MILA, dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)