13 lutego 2012

Paluszki czyli o dziesięciu takich co nigdy się nie nudzą


RENATA PIĄTKOWSKA

wydawnictwo: BIS
ilość stron: 32
format: 16,5x21,5 cm
rok wydania 2011
cena: 17 zł


"Paluszki" jest to fantastyczna opowieść o Marcinku, a właściwie o jego rączkach :)

Z tej książeczki dowiemy się co w ciągu jednego dnia mają do zrobienia małe paluszki, a powiem Wam, że jest tego naprawdę sporo :)

Rano np kulają kulki z chleba po czym brudzą się od cukry... W przedszkolu zawsze znajdzie się jakieś zajęcie, trzeba pokulać plastelinę, postawić wielką wieże z klocków, pociągnąć koleżankę za warkocze :) Czasem w złości paluszki zacisną się w piąstki, ale zaraz potem pięknie biją Pani przedszkolance brawo ;) W domku rączki Marcinka są skrzydłami samolotu lub udają małe rybki podczas kąpieli... Nawet w nocy zdarza im się na przykład gilać smoka po brzuchu :)


Pewne jest to, że paluszki małego Marcinka nigdy się nie nudzą... Wszystko jest dla nich ciekawą przygodą.

Książeczka zrobiła u nas furorę :) Nikodem zaczął zwracać większą uwagę na to co robi i ciągle opowiada mi co robią jego rączki, one również mają masę zajęć :) Moim zdaniem książka jest wspaniała, cudowny pomysł na opowiadanie... Jest bardzo pogodna, rzekłabym nawet, że bije od niej takie miłe ciepło :) Śliczne ilustracje od razu przyciągają wzrok...

Od kiedy ją przeczytaliśmy bardziej zwracamy uwagę na nasze paluszki, jest to dla nas wspaniałą zabawą :) Odkryliśmy, że idzie z nimi zrobić tak wiele rzeczy... Łaskotki, głaskanie, klaskanie, malowanie malcami, robienie cieni z rączek to tylko nieliczne z zabaw rączkami :)


Wracając do książki - u nas przydała się też ona w celach naukowych :) Dzięki wierszykowi o dziesięciu paluszkach, który znajdziemy w środku, liczymy sobie do dziesięciu i już coraz lepiej nam to wychodzi :)
Dotychczas po 5 było zazwyczaj 8, ale mając do dyspozycji taka fajną książeczkę, Nikuś na pewno raz dwa załapie o co chodzi w liczeniu :)

Gorąco polecam!

Za możliwość zrecenzowania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwo BIS :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)