14 lutego 2012

Kuferek pełen wierszy


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Drzewko Szczęścia
ilość stron: 96
format: 20,5x28,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 24,90 zł


Jak sam tytuł wskazuje, jest to zbiór wierszy... Ale nie takich zwykłych wierszy... Ich autorami są najwięksi, najbardziej znani polscy poeci. Jest tutaj bardzo wiele klasyki, jednak znajdziemy też utwory współczesne.

Autorami wierszy, które natrafimy w tej książce są: Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Adam Mickiewicz, Janusz Słowacki, Ignacy Krasicki, Stanisław Jachowicz, Józef Czechowicz, Józef Ignacy Kraszewski, Wanda Chotomska, Natalia Usenko, Danuta Wawiłow, Julian Tuwim, Dorota Gellner, Joanna Kulmowa, Joanna Papuzińska, Zofia Beszczyńska, Wiera Badalska.

48 wierszy - 17 autorów... Zapewniam Was, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :)

Nie będę Was zamęczała i wymieniała teraz wszystkich tytułów wierszy (chociaż mam wielką ochotę :) ale jestem pewna, że bardzo wiele z nich wszyscy doskonale znają. Jest to klasyka polskiej poezji dla dzieci i po prostu każde dziecko (jak i dorosły) znać to powinien :)


Dlatego przeogromnie się cieszę, że moje dziecko stało się posiadaczem tak cudownej książeczki z tak cennymi i ważnymi w polskiej literaturze utworami :) Oboje z synkiem uwielbiamy wierszyki, dzięki czemu tym bardziej pokochaliśmy ten wspaniały zbiór :)


Nie będę dłużej rozprawiać o treści, ale koniecznie wspomnieć muszę o wydaniu... Twarda, przyciągająca wzrok oprawa, rewelacyjne, kolorowe i figlarne ilustracje są znakomitym dopełnieniem wierszy :)

Ale co ja Wam będę wiele opowiadać... Tę książkę trzeba po prostu zobaczyć samemu :) Jestem pewna, że spodobałaby się każdemu.
My jesteśmy zachwyceni :) Polecam!

Pięknie dziękuję wydawnictwu DRZEWKO SZCZĘŚCIA za możliwość zrecenzowania tej książki :)


1 komentarz:

  1. To świetna lektura dla dziecka, które dopiero zaczyna przygodę z literaturą i jeszcze szlifuje swoje umiejętności czytania – wiersze wydają się do tego idealnym narzędziem.

    Mała Biblioteczka poleca! :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)