16 lutego 2012

Bajka o kapciuszku, czyli jak to z wdzięcznością było


LILIANNA BARDIJEWSKA

wydawnictwo: Mila
ilość stron: 48
format: 18x12 cm
rok wydania: 2008
cena: 10 zł


Wszyscy znamy już bajeczkę o Kopciuszku, ale nikt nie słyszał jeszcze o bajce o kapciuszku! A taka też jest!

My mięliśmy okazje ją poznać. A wszystko zaczyna się od pewnego kłębuszka włóczki, który toczył się przez królewskie górki i pagórki ubierając wszystkich dookoła. W pewnym momencie włóczka się skończyła... no właśnie, tylko troszkę w nieodpowiednim momencie. Ponieważ wełny starczyło na jednego kapciuszka, a na drugiego do pary już zabrakło. I tu rozpoczyna się przygoda samotnego kapciuszka szukającego swego braciszka. Maluch przeżywa podczas swojej wędrówki różne przygody, a jakie? Musicie przeczytać sami.

Ta książeczka z pozoru jest o niczym. Po świecie wędruje kapciuszek, który szuka drugiej połówki. Ale tak naprawdę opowiadanie uczy nasze dziecko woalu pożytecznych rzeczy. Np. że warto podążać za marzeniami, że warto pomagać innym. Dodatkowo dziecko dowiaduje się skąd bierze się włóczka, z której potem można zrobić ciepłe ubranka.

Ta książeczka jest bardzo sympatyczna. Czytałam ją z uśmiechem na ustach. W treść wplecione są różne fajne, krótkie wierszyki, które urozmaicają nam czytanie.

"Tańcz królewno, tańcz kopciuszku,
i nie żałuj swych kapciuszków.
Tańcz na łące i w ogrodzie,
gdzie z różami gwarzysz co dzień.
Tańcz na ziemi i w przestworzu,
i na skale i na morzu!
Bo podniebne takie sale
wymarzona są na bale!"

W bajeczce nie zabraknie oczywiście też szczęśliwego zakończenia. Nasz mały kapciuszek spełni swoje marzenie i mimo wielu przeszkód odnajdzie braciszka. Bo:(...) wszystko dobre, co się dobrze kończy i nie wszystko złe, co się źle zaczyna."

Za możliwość zrecenzowania tej książki dziękuję wydawnictwo MILA :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)