22 lutego 2012

Alfabeciaki


JANUSZ JABŁOŃSKI

wydawnictwo: Drzewo Laurowe
ilość stron: 28
format: 15x21 cm
rok: 2010
cena: 15,20 zł


Jest to cieniutka książeczka z miękką okładką. Znajdziemy w niej 24 krótkie wierszyki.


Jak sam tytuł wskazuje, są to wierszyki o alfabecie, a dokładniej o zwierzętach, których nazwa zaczyna się na daną literkę :) Od anakondy, poprzez goryla, hipopotama, rekina, na zebrze kończąc :)

Wierszyki są zabawne, łatwo wpadają w ucho, a na dodatek mogą być bardzo pomocne przy nauce alfabetu :)  Książeczka mimo, że niewielka, jest bardzo ładna. Niezwykle barwna, z fajnymi ilustracjami literek i zwierzaków...


Dzięki swojemu małemu rozmiarowi i zeszytowemu wydaniu, można ją zabrać ze sobą wszędzie. Czy na wycieczkę, na spacer, czy też w podróż... Na pewno nie będzie problemu z jej schowaniem :)

U nas książeczki się sprawdziły. Alicja zna już większość literek, a zwierzaczki to jej ulubieńcy. Często więc czytamy książeczkę, a ulubione wierszyki mała z ogromną przyjemnością powtarza. Najbardziej spodobał jej się ten o gorylu i w kółko go cytuje :)

 Nikuś za to dopiero poznaje literki, więc takie czytanie pomaga mu w nauce. Dzięki nim mały utrwala sobie już poznane litery i uczy się kojarzyć je z danym zwierzaczkiem. Czasem gdy podczas spaceru zobaczy jakieś litery na plakacie czy reklamie wypytuje po kolei, która z nich pasuje do jakiego zwierzątka :)

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu DRZEWO LAUROWE :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)